دانلودهای رایگان

غذای ذهن و روح ما

غذای ذهن و روح

تا حالا به غذای ذهن و روح خود توجه کرده اید؟چقدر برای خودتون ارزش قائل هستید؟آیا مراقب خوراکی که به ذهن خودتون میدهید هستید؟

ما انسان ها همیشه به تغذیه خودمون اهمیت میدیم و مراقب هستیم که غذاهای سالم و مناسب بخوریم.ما جسم خودمون رو ارزشمند میدونیم و برای آن غذای باکیفیت و تازه تهیه میکنیم.هیچکدوم از ما علاقه ای به خوردن غذاهای پسمانده و مسموم نداریم چون میدونیم که چه آسیبی به جسممان میزند.اما آیا تا به حال به غذای ذهن و روحتون فکر کردید؟

دوستان ما هر لحظه در حال بمباران اطلاعاتی هستیم.در هر لحظه از طریق حواس پنج گانه خود با دنیا ارتباط برقرار میکنیم و اطلاعات زیادی را دریافت میکنیم.اما نکته مهم اینجاست که این اطلاعات،ذهن ما را برنامه ریزی میکنند.ورودی هایی که به ذهن ما وارد میشوند،آن را برنامه ریزی میکنند.در واقع ورودی هایی که به ذهن خود میدهیم،ذهن و روح ما را تغذیه میکنند.دیده ها،شنیده ها از مهم ترین ورودی های ذهن هستند که به راحتی آن را برنامه ریزی میکنند.

افکار ما از کجاست؟

بنابراین چقدر برای ورودی های ذهن خودتون ارزش قائل هستید؟آیا هر حرفی را میشنوید؟آیا هرچیزی را میبینید؟آیا میگذارید دیگران هرطور که مایل هستند ذهنتان را برنامه ریزی کنند؟همان طور که در فایل صوتی “اتفاقات در زندگی ما چگونه رخ میدهند؟” توضیح دادم؛افکار ما،تجربیات زندگی ما را به وجود می آورند.ما با افکار خود فرکانس هایی را به جهان هستی ارسال میکنیم و مطابق آن،اتفاقات و شرایط و رویدادها و افراد و ایده ها را جذب میکنیم.

نکته جالبی که وجود دارد این است که افکار ما از کجاست؟تا به حال به این موضوع فکر کردید که افکارتون از کجا نشات گرفته؟دوستان افکاری که به ذهن ما خطور میکنند،به دلیل ورودی هاییست که به ذهن میدهیم.اگر دائما به ذهن خود ورودی هایی نظیر:به دوران رکود اقتصادی رسیده ایم،بازار کساد است،مشتری نیست و … میدهیم،افکار ما هم به این سمت هدایت میشوند و با این افکار،شرایط ناخواسته را برای خود رقم میزنیم.

در این فایل صوتی استاد خیل نژاد به طور مفصل درمورد این موضوع صحبت کرده اند و تمرینی برای تو دوست خوبم آماده کرده که میتوانی با انجام آن افسار ذهنت را در دست بگیری و به هر سمتی که دوست داری هدایت کنی.

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید